Van toets naar tompouce
Vandaag is het zover: Joris zijn Droomdag. Joris weet nog van niets. In alle vroegte zijn Joris en zijn moeder druk bezig met het leren van woordjes, want Joris denkt namelijk dat hij later die dag nog een toets heeft. Zijn moeder heeft hem ook nog verteld dat ze vandaag naar de tandarts zouden gaan, dus hij heeft nog geen idee wat er écht gaat gebeuren.
Maar dan ziet Joris tot zijn grote verbazing Kaya en Yvonne de oprit oplopen. De verrassing is compleet: zijn Droomdag gaat beginnen!
De sfeer is meteen vrolijk. De Droomgidsen hebben heerlijke tompoucen meegenomen. “Mijn lievelings!” roept Joris enthousiast. Als extra verrassing krijgt Joris van de Droomgidsen een bedrukt T-shirt met foto’s van zijn grote YouTube-helden: Mick en Giel. Zijn grootste droom is namelijk om hen in het echt te ontmoeten. Bij het zien van het shirt verschijnt er een brede glimlach op zijn gezicht. “Zal ik ook een stift meenemen?”, vraagt hij. Want mocht hij ze écht ontmoeten, dan zou een handtekening natuurlijk de kers op de taart zijn. ‘Neeee, dat hoeft niet.’ zeiden de Droomgidsen. Joris keek wat beteuterd, maar gelukkig blijft hij zin hebben in de dag die komen gaat.

In stijl naar Eindhoven
Droomgidsen Yvonne en Kaya hebben voor elke activiteit een hint voorbereid voor Joris, steeds in de vorm van een vraag of een foto. Tijd voor de eerste hint: “Heb je zin om met mama in een grote limousine te rijden?” Joris kijkt verrast en zegt: ´Jazeker!` Ze lachen. “Oké, dan zeggen we die niet af… dan laten we die gewoon komen!”
Buiten staat een glanzende witte limousine te wachten. Joris zijn mond valt open van verbazing. Even later zit hij samen met zijn moeder in de luxe wagen richting Eindhoven. Wat een magische start van de dag!

Spelen met fantasie
Bij aankomst in het VR Experience Center worden Joris en zijn moeder hartelijk ontvangen. Ze hebben de gamehal helemaal voor zichzelf. Wat een luxe! Na een korte uitleg krijgen ze allebei een VR-bril op en spelen ze samen twee spelletjes om even te wennen aan de virtuele wereld. Al snel duiken ze in een andere wereld: eentje waarin alles lijkt te bewegen, trillen en tot leven komt. Samen gaan ze op avontuur, ieder met een eigen bril, maar met dezelfde grote glimlach.
Na het spelen is er even tijd om wat te drinken. Dan krijgt Joris de volgende hint: iets met Minecraft. En… een foto van een paar bekende ogen. Joris wordt zichtbaar onrustig. Dit zijn de ogen van Mick en Giel! Zouden zijn helden dan echt nog komen?

Fantasie wordt werkelijkheid
En dan gebeurt het: opeens lopen Mick en Giel de ruimte binnen. Joris herkent ze meteen van zijn favoriete YouTube-kanaal. “Mick en Giel! Hij straalt van oor tot oor en komt meteen los. Eerst wordt een foto van hen drieën gemaakt en daarna stappen ze samen een Minecraft-game in, speciaal geregeld voor Joris door het Enversed Experience Center. De sfeer is meteen ontspannen en gezellig. Ook voor Mick en Giel is dit nieuw. Zij hebben dit nog nooit met VR gespeeld. Het maakt de ervaring extra leuk: samen ontdekken, samenwerken en vooral veel lachen. Joris geniet zichtbaar van de tijd met zijn helden.
Terwijl Joris speelt, haast droomgids Yvonne zich naar de HEMA om de zojuist gemaakte foto te laten afdrukken zodat Joris een handtekening op de foto kan laten zetten. Ze neemt ook een textielstift mee, zodat Mick en Giel natuurlijk ook hun handtekening op Joris’ T-shirt kunnen zetten, iets waar hij die ochtend al stiekem op had gehoopt.
De lunch wordt intussen bezorgd. Tijdens de lunch zit Joris tussen Mick en Giel in en stelt nieuwsgierig allerlei vragen over games, en probeert zelfs de geheimen van Minecraft te ontrafelen. Mick en Giel reageren enthousiast, nemen de tijd en hebben zichtbaar lol met hem. Joris is helemaal op zijn gemak en hij voelt zich duidelijk op zijn plek tussen zijn helden. Als verrassing krijgt hij van Mick ook nog een pet in Minecraft-thema. Hij is er superblij mee en zet hem meteen op.
Na het gamen ontdekken ze nog een andere attractie in het centrum: de interactieve zandbak. Als je het zand ophoopt, kleuren de hogere delen rood, en waar het lager is, wordt het blauw. Joris bouwt zo zijn eigen eiland, een leuke afsluiter van het bezoek.
Tot slot nemen ze afscheid van Mick en Giel. Het is een ontmoeting die Joris echt nooit meer zal vergeten.

Een vrolijke tussenstop
Na het gamen maken Joris, zijn moeder en de Droomgidsen een korte rit naar de McDonald’s. Ze worden daar hartelijk ontvangen door een enthousiaste medewerkster. Joris mag een kijkje nemen in de keuken en mag daar zelfs helemaal zelf een softijsje in een hoorntje draaien. Er hoeven van hem geen spikkels op, hij vindt het softijs zo al lekker genoeg! Daarna krijgt hij een goedgevulde goodiebag met onder andere een badlaken, sokken, een beker, een drinkfles én Pokémonkaarten. Zijn moeder en de Droomgidsen krijgen ook een eigen goodiebag. Bepakt en bezakt worden ze vriendelijk uitgezwaaid. Een gezellige en geslaagde tussenstop.

Gasgeven met een glimlach
Na een ochtend vol belevenissen is het tijd voor wat snelheid. Joris en zijn moeder gaan samen karten op een outdoor kartbaan. Voordat ze de baan op mogen, trekken ze allebei een racepak aan en zetten ze een helm op. Ze schieten in de lach als ze elkaar zien en hebben samen de grootste lol.
Op de baan nemen Joris en zijn moeder het tegen elkaar op. De Droomgidsen blijven langs de zijkant staan en moedigen hen fanatiek aan. Zodra het licht op groen springt, racen ze weg. Joris gaat vol gas, neemt de bochten scherp (en soms iets té scherp), en heeft zichtbaar plezier. Zijn moeder vindt het behoorlijk spannend, maar ze doet dapper mee.
Ze rijden twee heats van tien minuten. Uiteindelijk weet Joris zijn moeder te verslaan. Bij de prijsuitreiking mag hij op het hoogste podium klimmen, waar hij een medaille en een certificaat krijgt. Zijn moeder eindigt op de derde plek. Hij straalt. Het karten geeft hem duidelijk een flinke dosis adrenaline.

Racen als Max Verstappen
Binnen wacht nog een verrassing: een professionele racesimulator. Joris, zijn moeder en de twee droomgidsen nemen alle vier plaats in een eigen simulatorstoel, compleet met stuur, pedalen en grote schermen. De stoelen bewegen mee met elke actie op het scherm, alsof je echt op het circuit zit.
Ze racen op het circuit van Zandvoort, ieder in zijn of haar eigen auto. Het wordt een fanatieke race vol bochtenwerk en inhaalacties. Joris rijdt scherp en geconcentreerd en weet ook hier de overwinning binnen te slepen. Het is duidelijk: dit is helemaal zijn dag.
Samen Aan Tafel
Aan het einde van de Droomdag rijdt het gezelschap naar restaurant Aan Tafel, waar Joris’ opa en zijn zusje al op hen wachten. Ze schuiven gezellig met z’n allen aan voor een uitgebreid ‘all you can eat’-diner en Joris begint meteen te vertellen over zijn ontmoeting met Mick en Giel. Dat blijft hét hoogtepunt van de dag.
Zijn bord begint Joris op zijn eigen, originele manier te vullen: eerst een flinke portie frietjes, en daar bovenop legt hij met een grote glimlach een paar mini-tompoucejes. Het zorgt meteen voor een vrolijke sfeer aan tafel.

Als verrassing overhandigen de Droomgidsen hem nog een enorme gummybear die maar liefst 20 centimeter groot is en 1 kilo weegt! Deze wilde hij heel graag hebben, had hij de Droomgidsen vertelt. Joris kijkt er verwonderd naar en is er zichtbaar blij mee.
Na dit moment nemen de Droomgidsen afscheid van Joris en zijn familie. Ze kiezen ervoor om iets eerder te vertrekken, zodat het gezin nog lekker samen kan dineren. Joris geeft ze een stevige high five. Hij is moe, maar voldaan. De droomgidsen vragen of Joris zijn Droomdag in drie woorden kan omschrijven. Hij hoeft niet lang na te denken en zegt trots: “Leuk, luxe en lekker!”
En mama? Die kijkt naar hem, glimlacht en zegt: “Het was echt heel erg bijzonder.”
Het is een dag die je voelt, van begin tot eind. Een dag om nooit meer te vergeten.
Sponsoren bedankt!
De Droomdag van Joris is mede mogelijk gemaakt door:
Droomgidsen Kaya en Yvonne
Splendeur
Enversed Experience Center
Mick en Giel
Outdoor Kartcircuit de Landsard
McDonalds Eindhoven Airport
Restaurant Aan Tafel Beuningen
Tekstschrijver Claire